Sukienka damska a Twój nastrój – poznaj znaczenie kolorów w odzieży

Kolory, które wybieramy do swojego otoczenia, wpływają na nas bardziej niż nam się wydaje – nawet, jeśli jest to decyzja o tym, jaki odcień ma mieć sukienka damska do pracy. Jako społeczeństwo kojarzymy kolory z tak wieloma różnymi rzeczami – mają one znaczenie wykraczające poza prostą stymulację wizualną. Niektóre badania sugerują nawet, że odczuwamy kolory bardziej niż je widzimy (!). Zapewne wiesz, że projektanci wnętrz wykorzystują kolor do tworzenia różnych nastrojów w różnych pomieszczeniach – do inspiracji, czy do wyciszenia. Dlaczego nie zastosować tej koncepcji do swoich ubrań? Wykorzystaj moc koloru w swoich strojach i zobacz, co się stanie.   Poniżej zestawienie kilku najpopularniejszych kolorów, ich znaczenia i sposobów wykorzystania ich na swoją korzyść w swoich strojach. Zatem, nim do Twojego wirtualnego koszyka w ulubionym Butiku LaLaLa trafi nowa sukienka damska – będziesz lepiej wyedukowana w temacie jej kolorystyki.

Czerwona sukienka damska – co oznacza?

Chcesz zwrócić czyjąś uwagę? Czerwony to Twój kolor! Kolor czerwony wzmacnia i zwraca uwagę – taka sukienka damska zawsze robi wrażenie. Jest to również odcień silnie związany z romansem i namiętnością, dzięki czemu jest idealnym kolorem na randkę i upojną noc. Ale bądź ostrożna – mówi się również, że czerwony pobudza apetyt i sprawia, że jesteśmy głodni fast foodów, więc noś ten kolor ostrożnie, jeśli chcesz jeść zdrowiej. Taka sukienka damska niekoniecznie będzie Twoim największym przyjacielem, jeśli jesteś na diecie.

Pomarańczowa sukienka damska – co powinnaś wiedzieć o tym kolorze?

Podobnie jak czerwona sukienka damska – również ta w kolorze pomarańczowym przyciąga uwagę i energię, ale w przeciwieństwie do intensywnej czerwieni jest nieco bardziej kojąca. Trzeba tutaj jednak też zauważyć, że pomarańczowy jest trudnym kolorem dla niektórych odcieni skóry, jednak jeśli masz odpowiednią kolorystykę, pomarańczowa sukienka damska wprawi Cię w pozytywny, pełen energii nastrój.

Sukienka damska w żółtym kolorze – czy jest dla Ciebie?

Słoneczne odcienie żółtego to idealny sposób na rozweselenie Cię w zły dzień, więc jeśli czujesz się przygnębiona – sukienka damska w ulubionym odcieniu żółtego może pomóc Ci poprawić nastrój. Żółty kojarzy się również z inteligencją i inspiracją, więc noszenie czegoś żółtego w dniu ważnego egzaminu może pomóc w uzyskaniu dodatkowych odpowiedzi. Zatem, jeśli nie masz pewności co na siebie włożyć przy takich okazjach – sukienka damska w kolorze żółtym może Ci przynieść dodatkowe profity.

Zielona sukienka damska – kiedy powinnaś ją założyć?

Zielony jest popularnym wiosennym odcieniem. Każda sukienka damska w tym kolorze jest mile widziana w kobiecej szafie.

Czym charakteryzują się odcienie zieleni?

  • są spokojne i kojące,
  • kojarzą się z naturą i plenerem.

  Zielony jest również orzeźwiający i stwierdzono, że zmniejsza stres u tych, którzy na niego patrzą. Jeśli więc chcesz być oazą spokoju dla swojego otoczenia – sukienka damska w tym kolorze zdecydowanie może Ci w tym pomóc. Zielony może być kolejnym trudnym kolorem, jeśli chodzi o dopasowanie do cery i innych dodatków – więc eksperymentuj, aż poczujesz się komfortowo! Jeśli podczas końcówki ciężkiego tygodnia czujesz się naprawdę przytłoczona – dodaj zieleni do swojego stroju, a możesz poczuć się bardziej zrelaksowana.

Kiedy sukienka damska w kolorze niebieskim będzie dobrym wyborem?

Niebieski to kolor, który może być zarówno spokojny, jak i zimny i zdystansowany. Jeśli czujesz się naprawdę zestresowany, niebieska sukienka damska może pomóc Ci poczuć się bardziej zrelaksowanym. Jeśli jednak jesteś smutna, może lepiej sobie ją odpuścić – kolor niebieski może podświadomie sprawić, że poczujesz się bardziej nie w humorze. Badania pokazują również, że niebieski może sprawić, że będziesz bardziej kreatywna, więc jeśli chcesz obudzić w sobie wewnętrznego geniusza przygotowując się do swojego projektu artystycznego, noszenie niebieskiego może być w stanie pomóc. Bo przecież nie może zaszkodzić, prawda?

Fioletowa sukienka damska – co wniesie do Twojej szafy (i nastroju)?

Królewski i wyrafinowany fiolet kojarzy się z kreatywnością i luksusem. Podobnie jak czerwony, fioletowy jest bardzo stymulującym kolorem, który może zwiększyć poziom energii, gdy go zobaczysz. To także kolor, który czasami kojarzy się z duchowością i intuicją, więc jeśli masz problem z podjęciem decyzji, niech towarzyszy Ci w tym sukienka damska w tym kolorze. Załóż ją i zobacz, co się stanie.   Oczywiście nie udało nam się w tym miejscu omówić całej palety, jeśli jednak będziesz miała gdzieś z tyłu głowy podświadomy wpływ kolorów – być może łatwiej będzie Ci zdecydować, która sukienka damska, na jaką okazję nadaje się najbardziej.