Umywalki prostokątne – do jakich łazienek pasują?

Jeszcze do niedawna największą popularnością na rynku cieszyły się półokrągłe umywalki. Można było spotkać je niemal w każdym domu i w najróżniejszych obiektach użyteczności publicznej. Dziś możemy zaobserwować większą różnorodność. Współczesny rynek zaskakuje nas coraz to nowymi formami, stylami i kolorami umywalek. Do najchętniej stosowanych bez wątpienia zaliczymy modele prostokątne. Do jakiej łazienki pasuje prostokątna umywalka? Jak zaaranżować taką armaturę?

Wszechstronność prostokątnych umywalek

Umywalki prostokątne doskonale nadają się do mycia rąk, pielęgnacji twarzy i innych czynności higienicznych oraz płukania gąbek, szmatek i innych przyborów wykorzystywanych podczas sprzątania. Ponadto prezentują się bardzo elegancko i stylowo. Nic więc dziwnego, że chętnie umieszczamy je swoich łazienkach. 

Ze względu na swój minimalistyczny design umywalki prostokątne pasują do wszystkich stylów aranżacyjnych. Przede wszystkim pięknie wyglądają w nowoczesnych i industrialnych łazienkach, w których rządzi prostota i estetyka. Doskonale komponują się zarówno z klasycznymi, jak i z niestandardowymi blatami.

Nowoczesna łazienka z prostokątną umywalką

W nowoczesnej aranżacji znakomicie sprawdzi się biała umywalka wpuszczana w blat, umieszczona na minimalistycznej, wiszącej szafce w takim samym kolorze. Do takiej aranżacji pasuje prosta, czarna bateria stojąca. 

Innym pomysłem jest wykorzystanie umywalki nablatowej, również białej. Taką armaturę można ustawić na efektownym czarnym, szarym lub drewnianym blacie i uzupełnić subtelną baterią ścienną bądź wolnostojącą w dopasowanym kolorze. 

Industrialna aranżacja z prostokątną umywalką

Z industrialnym wystrojem wspaniale będzie współgrać czarna umywalka wolnostojąca, zamontowana na betonowym blacie. Aranżację warto dopełnić czarną baterią ścienną.

Dobrym wyborem będzie również biała misa wolnostojąca połączona z drewnianym blatem i chromowaną lub czarną baterią.

Na stronie TanieZlewozmywaki.pl znajdziesz stylowe umywalki idealne zarówno do nowoczesnych, jak i industrialnych łazienek. Propozycją są modele wpuszczane w blat i wolnostojące, w najróżniejszych kolorach – w tym białe, czarne i szare. Sprawdź pełną ofertę!