Numer telefonu

Choćby nawet nasza księga telefoniczna jest zapisana po brzegi, z pewnością nie posiadamy numerów telefonu do wszystkich ludzi, którzy żyją w naszej dzielnicy. Czasem zastanawiamy się więc, kto dzwoni, o ile na tapecie głównej komórki widnieje obca mieszanka liczb. Zwykle w takich chwilach po prostu nie odbieramy, ponieważ nie chcemy rozmawiać z obcymi osobami. Mimo wszystko jeśli obcy nam numer spróbuje skontaktować się po raz kolejny, zapragniemy sprawdzić, jaka osoba jest jego posiadaczem. A jak to sprawdzimy?

Nie powinniśmy od razu lecieć na komisariat, bo przecież nie każde dziwne telefony tworzone są przez kryminalistów. Czasem nieznany numer telefonu będzie należeć do członka naszej obszernej rodziny, jaki po prostu wymienił aparat telefoniczny lub zmienił dotychczasowego operatora. A jeśli mamy dojście do Internetu, sami ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy po prostu wpisać nieznany numer do sprawdzonej strony szukającej albo od razu skorzystać ze strony, jaka interesuje się testowaniem i opisywaniem różnych numerów. To ona tylko powie nam, co to za numer oraz do jakiej osoby on raczej należy. Wtedy samodzielnie zdecydujemy, czy chcielibyśmy odebrać dziwne połączenie.

Zwykle jednak możemy odbierać nawet takie dziwne połączenia. Jeżeli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy nawet przez przypadek odrzucić telefon kolegi, który potrzebuje naszej pomocy.