Kocyk bawełniany dla niemowląt

Każdy człowiek spodziewający się dziecka próbuje zrobić wszystko, by maluszek miał to, czego potrzebuje, gdy pojawi się na świecie. W czasie kompletowania wyprawki pomijamy często jeden, bardzo ważny element, którym jest kocyk bawełniany dla niemowląt. Ten wielozadaniowy gadżet może ułatwić życie świeżo upieczonych rodziców i stać się najlepszą przytulanką naszej pociechy.

Jak wybrać kocyk idealny

Jak wiadomo, tkaniny mające kontakt ze skórą maluszka powinny być miękkie oraz delikatne. Ważne, by taki materiał zapewniał również odpowiednią cyrkulację powietrza. Idealnie w tym przypadku sprawdzi się właśnie bawełna, czyli naturalne, roślinne włóko świetnie zdające egzamin w przypadku akcesoriów dziecięcych. Kupując kocyk bawełniany dla niemowląt, zwróćmy też uwagę na splot i zabarwienie. Wybrany przez nas model powinien być nieduży, dosyć gęsto dziergany, pozbawiony zbędnych frędzli oraz pomponów. W przypadku koloru najlepiej sprawdzą się neutralne i dosyć odporne na zabrudzenie odcienie szarości lub beżu.

Zastosowanie kocyka

W pierwszych tygodniach życia noworodek lubi być ciasno otulony. Dzięki temu czuje się bezpiecznie. W chłodniejsze dni zamiast cieniutkiej pieluchy tetrowej lepiej sprawdzi kocyk bawełniany dla niemowląt. Gdy maluszek podrośnie, będzie przyzwyczajony do swojego ulubionego okrycia, więc łatwiej będzie zasypiał zarówno w łóżeczku, jak i na spacerze w wózku. Niewielki pled zmieści się także w podróżnym bagażu, dlatego bez problemu włożymy go do podręcznej walizki lub wrzucimy na tylne siedzenie samochodu. Po latach taki koc skutecznie zastąpi objęcia mamy w czasie snu lub ukochaną maskotkę.