W ostatnim czasie obserwujemy coraz większe zainteresowanie suszem CBG. W tym tekście zawarte są najważniejsze informacje o jego pochodzeniu, właściwościach oraz zastosowaniu.

CBG w pigułce

CBG (kannabigerol) to kannabinoid zawarty w konopiach siewnych. Rośliny te posiadają bardzo małe stężenie THC, a co za tym idzie, nie wykazują psychoaktywnych właściwości marihuany. Nie trzeba więc bać się stosowania suszu CBG oraz uzależnienia od niego, jest on całkowicie legalny oraz korzystnie wpływa na organizm. Zainteresowanie naukowców tym obiecującym związkiem było widoczne już w 1990 r., wtedy odkryto, że może pomagać w leczeniu jaskry. Jednak potencjał CBG jest o wiele szerszy. Znajduje on zastosowanie w leczeniu depresji i lęków, świetnie zwalcza drobnoustroje, jest znany ze swoich neuroprotekcyjnych właściwości. Badania sugerują, że susz CBG może pomagać w leczeniu chorób takich jak parkinsonizm, choroba Crohna, pląsawica Huntingtona, a nawet pewne rodzaje nowotworów. Jak widać, właściwości kannabigerolu są bardzo interesujące, dlatego nie należy się dziwić coraz większej jego popularności.

Jak stosować susz CBG?

Dobrym sposobem jest waporyzacja, często można też spotkać produkt w formie olejku, który przyjmuje się doustnie. Warto zwrócić uwagę na to, jakie jest jego stężenie — stosowanie powinno zaczynać się stopniowo i w razie potrzeby zwiększać dawkę.


Podsumowując, susz CBG jest niezwykle ciekawym, legalnym i bezpiecznym produktem, który może wspomagać leczenie wielu dolegliwości, dlatego warto go wypróbować i przekonać się o jego wyjątkowości na własnej skórze. 

Źródła/Badania

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6021502/

Share
Social Proof